Estetik

15 dakikada ameliyatsız burun estetiği

15 dakikada ameliyatsız burun estetiği

Hem erkek, hem bayanların en sık seçim ettiği estetik işlemlerinin başında burun estetiği geliyor. Ancak bu mevzudaki estetik kavrayışın değiştiği görülüyor. Artık muhtemel olduğunca natürel görünüm sağlayacak usullere olan arzın çoğaldığı kollanıyor. Acıbadem Ankara Sağlık Kurumu Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İhsan Türkmen, özellikle operasyon olmaktan çekinen ya da iyileşmek için yeterli zamanı olmayan bireyler için yapılabilecek daha pratik uygulamalar olduğunu söylüyor.

Burun küçültme dışındaki bir hayli meselede kullanılıyor

Estetik temennilerin değişmesiyle beraber estetik bir buruna sahip olabilmek için cerrahi dışı usullerle de memnuniyet sağlanabiliyor. Özellikle burun kemeri, asimetri, burun ucu düşüklükleri, operasyon sonrası oluşan bazı deformiteler gibi ufak meseleler operasyonsuz olarak zaferle analiz etilebiliyor. Üstelik harekât bir öğle arasında yapılabiliyor. Botoks ve dolgu enjeksiyonları ile yapılan operasyonsuz burun estetiği tekniklerinin operasyon olmaktan çekinen ya da cerrahi sonrası iyileşme süreci için yeterli müddeti olmayan hastalar için uygun.

15-20 dakikada bitiriliyor

Usulün bayan ve erkek ayrımı korumadan 18 yaşından sonra üst yaş hududu olmaksızın her yaşta uygulanabileceğini söyleyen Op. Dr. İhsan Türkmen, “Vasati 15 – 20 dakika içinde hastalar burnundaki meselelerinden kurtularak hiç ara vermeksizin iş ya da yevmiye yaşamına dönebiliyor ve rastgele bir iyileşme müddetine gereksinim dinlenmiyor” diyor. Her geçen gün arzın çoğaldığı bu usullerin uygulanışıyla alakalı şunları anlatıyor: “Kemeri rehabilitasyon etmek istediğimiz zaman, kemerin yukarıyasında kalan izafi olarak çukur gibi görünen bölgeye dolgu uygulayarak bu kemeri kamufle ediyoruz. Burun ucu düşüklüğünde, burun ucunun düşmesine sebebiyet veren mimik adalelerine bir ölçü botoks uygulaması ve aynı zamanda bir ölçü dolgu uygulaması yaparak burun ucunu kaldırabiliyoruz. Özellikle çene ucu dolgusu, dudak dolgusu ve yanak dolgusu uygulamaları burun dolgusuyla beraber sıkça yaptığımız uygulamalar arasında yer alıyor. Bu surat dolgusu uygulamalarının beraber kullanımı ile estetik açıdan orantılı surat görünümü sağlanmış oluyor.”

Sızısız bir harekât

Dolgu içerisinde anestezik madde bulunuyor. Ayrıca harekât evvelinde anestezik krem ve harekât sırasında da özel soğutucu uygulandığı için hasta rastgele bir sızı sezmiyor. Kullanılan dolgunun cinsine, ölçüsüne ve şahsın biyolojik süreçlerine bağlı olarak dolgunun kalıcılık süresi 6 ile 18 ay arasında değişiyor. Bazı insanlarda 24 aya kadar tesirin devam ettiğinin görüldüğünü anlatan Op. Dr. İhsan Türkmen, “Uygulamanın botoks için vasati 6 ayda bir, dolgu uygulamaları için vasati senede bir tekerrür etmesi gerekiyor. Tekerrür edilmezse rastgele bir sıhhat meselesine veya deformiteye sebebiyet vermiyor, yalnızca daha önceki haline tekerrür dönmüş olur” diyor.

Tekerrür edilebiliyor

Belirli periyotlarda yapılması gereken bu uygulamaların tekerrürü ile alakalı rastgele bir hudut bulunmuyor. Hatta rutin olarak dolgu uygulaması yapıldığı takdirde bölgede bir ölçü yeni kollajen birleşimi de uyarıldığı için avantaj sağlıyor. Bununla beraber daha sonra estetik operasyon yaptırmak isteyen bireyler için de rastgele bir mani teşkil etmiyor. Ancak, botoks uygulamasından sonra 6 ay, dolgu uygulamasından sonra ise 12-18 ay bekleyip burunun bayağı haline dönmesi ve operasyon evveli o biçimde değerlendirilmesi gerekiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı