Estetik

10 dakikada ameliyatsız burun estetiği

10 dakikada ameliyatsız burun estetiği

Suratın merkezinde yer alan burun, tarih süresince surat hoşluğunun en ehemmiyetli öğesi oldu. Bazen büyük bir burun eforlu bir kişiliği sembollerken, bazen ufak ve kalkık bir burun hoşluğun göstergesi oldu. Kimi zaman da suratın tüm ifadesini değiştirip estetiğini bozdu; uzun ve güçlü iyileşme süreçlerine karşın kerelerce operasyonu göze aldık.

Ama sıhhat teknolojisinin geldiği noktada artık operasyon dışında da bir alternatifimiz var. Muayenehane etrafında, yalnızca 10 dakika içinde uygulanabilen geçici dolgu maddeleriyle burun estetiği yapılabiliyor. Hekim Levent Türbedar bu olağanüstü yeniliğin nasıl olduğunu anlattı.

10 dakikada yeni bir burun

“Doğru eğitim, doğru seçilmiş dolgu materyali ve surat yapısına uygun estetik bir bakış açısıyla burun hatalarını ortadan kaldırmak olası. Yurt dışında uzun zamandır uygulanan bu usul, ekonomik olmasının yanı gizeme, son derece süratli ve tatmin edici neticeler verebiliyor. Üstelik uygulama yalnızca 10 dakika sürüyor.

Bitmiş bir fotoğrafı rötuşlamak kadar basit

Hekim Türbedar; operasyonsuz burun dolgusu operasyonunun bir öbür ehemmiyetli galibiyetinin de, travmalardan veya estetik burun harekâtlarından sonra ortaya çıkan deformitelerin çok tez bir biçimde düzenlenebilmesi olduğunu söylüyor. Gereken biçim, emin oranlarda elde edilmiş olduğu için bu burunların düzenlenmesi sanki bitmiş bir fotoğrafı rötuşlamak kadar basit oluyor. Ayrıca uygulama sonrasında yerel şişlik ve morlukların çok kısa bir müddet içinde geçiyor.

Sevilmezse çözümü var

Bu metodun en iyi yanlarından biri, sınama talihi vermesi. Hoşlanılmadığı takdirde, bu dolgu maddesini 2 – 3 gün içinde eritebilen tehlikesiz maddeler de mevcut.

1-3 sene arası tesir

Uygulamanın tesiri takribî 1 yıl kadar sürebiliyor ve bu vaktin sonunda da dolgu maddesi tamamen bitmediğinden azıcık ilaveyle beceriksiz giderilebiliyor. Öte yandan burun hareketsiz bir bölge olduğu için, tesirin daha uzun sürdüğü, bazı hastalarda 2-3 sene kadar kullanabildiği gözlemlendi.

Kimler için uygun?

Operasyonsuz burun estetiğinin özellikle uygun olduğu gruplar;

– Kemerli burundan yakınanlar

– Burun sırtı, ucu ve yan kısımlardaki hacim beceriksizliğinden yakınanlar

– Estetik operasyon sonrası hafif düzenleme ve revizyona lüzum dinleyenler

– Burunlarında çarpıklık, yamukluk ya da asitmetri olanlar

– Kırık burundan kaynaklanan şikayetleri olanlar

– Burun delikleri asitmetrik olanlar

– Burun ucunda düzenleme ya da kaldırma isteyenler

Burun köprüsünün düzelmesini isteyenler

ANEKDOT: Bu haber sadece bilgilendirme emellidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı